Tudományterület: biológia, ökológia
Beosztás: tanársegéd
Kar: TTK
Tanszék: Hidrobiológiai Tanszék
1. Miért éppen a műszaki/természettudományi/informatikai pályát választotta?
Már általános iskolában lenyűgöztek a természet szépségei és a környezetünk változatossága, középiskolai tanulmányaim során már elköteleztem magam a természettudományok felé. Egyetemi tanulmányaimat környezettudomány szakon végeztem és okleveles környezetkutatóként diplomáztam ökológus szakirányon. Fontos volt számomra megismerni a biológia, az ökológia és más természettudományos tárgyak sokszínűségét és összefüggéseit. Ezeknek a tárgyaknak az ismerete napjainkban is elengedhetetlen, hogy megismerjük és értelmezzük az ökoszisztémákban lejátszódó folyamatokat.
2. Mi tart a legérdekesebb/legizgalmasabb tudományos ténynek/eredménynek/felfedezésnek a saját szakterületén?
Legérdekesebb és legizgalmasabb ténynek a szakterület állandó változását és az ezekben a változásokban rejlő új kutatási lehetőségeket tartom. Az ökoszisztémánk állandóan változik újabb kihívások elé állítva a kutatókat. A biológia több mint egy szak, a biológia egy komplex tudományterület mely magában foglalja a flóra és fauna állandó változását és értelmezését, az ökológia kapcsolatrendszerek komplexitását, a biodiverzitás változását, a hidrobiológiát, a biotechnológiai és biomérnöki kutatásokat és fejlesztéseket. Környezetünk változása, a klímaváltozás, a természet átalakulása előtérbe helyezi a környezettudományok szerepét és fontosságát.
3. Miért válasszák ezt a pályát/szakterületet a fiatalok? Kiknek ajánlja?
Ezt a pályát azoknak ajánlom, akik képesek a fejlődésre, innovatív gondolkodásra. A jövőnek képezünk szakembereket, akik képesek lesznek az élethosszig tartó tanulásra és a felmerülő problémák megoldására. Ez egy stabil életpálya, amely biztos megélhetést jelent.Duális képzéseinknek köszönhetően a fiatalok már gyakorlattal rendelkezve kerülnek ki a munkaerőpiacra.
4. Mit gondol, hogyan változik, alakul át a következő évtizedekben a saját szakterülete? Milyen készségekre lesz szüksége a jövő szakemberének?
Az embereket és a környezetünket érő hatások együttesen fogják meghatározni a szakterület fejlődését. A következő évtizedekben mind a biomérnöki, a biotechnológiai és orvosbiológiai kutatások tovább fejlődnek mind pedig az alkalmazott kutatások: az ökológia, a hidrobiológia, a növénytan és a zoológia tudomány területein.A jövő szakembereinek problémamegoldónak kell lennie, tudnia kell csapatban dolgozni és meg kell találja a legfontosabb helyét a közösségben.